Kultywatory uprawowe

Kultywator rolniczy to urządzenie niezbędne w każdym gospodarstwie rolnym. Służy do przygotowania pola przed siewem. Tuż po orce ziemia jest niewyrównana i poprzecinana głębokimi bruzdami. Wysokowydajne kultywatory uprawowe do traktora mieszają powierzchnię ziemi, wyrównując ją i jednocześnie usuwając resztki wschodzących chwastów.

Wyświetlanie jednego wyniku

Kultywator rolniczy – maszyna o wszechstronnym działaniu

Jak podkreślają czasopisma branżowe, kultywatory rolnicze to narzędzia o wszechstronnym działaniu, mogące samodzielnie zastąpić kilka urządzeń gospodarczych. Służą zarówno do prac głębokich, przed wysiewem oraz płytkich, ścierniskowych.

Agregaty uprawowe skutecznie rozluźniają glebę, zastępując z powodzeniem tradycyjną podorywkę. Zależnie od wybranych ustawień, spulchniają nawet głębokie warstwy gleby. Przygotowują podłoże pod siew i mieszają je z nawozem. Dzięki zaawansowanym technologiom, kultywatory rolnicze zabezpieczają też glebę przed erozją i co ważne przerywają parowanie wody. Działania takie sprzyjają rozwojowi roślin, ponieważ usprawniają proces pobierania przez system korzeniowy wody i składników mineralnych.

Co zyskasz używając kultywatora z wałkiem?

Kultywatory uprawowe, są niezastąpionym wsparciem dla rolników w osiąganiu wysokiej wydajności, przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów.:

  • znacząco przyspieszają proces przygotowania gleby pod siew. Działając wielowektorowo, zastępują pracę kilku maszyn.
  • łączą w sobie funkcje kilku narzędzi, a co za tym idzie ograniczają koszty paliwa i energii.
  • dzięki kompleksowej obróbce gleby, agregaty zwiększają jej urodzajność, podnosząc efektywność produkcji rolnej – lepsza retencja wody i przepuszczalność gleby to większe plony.
  • możliwość usuwania chwastów w trakcie innych czynności uprawnych, usprawnia pracę i ogranicza potrzebę stosowania środków chwastobójczych.
  • zabezpieczenie gleby przed niekorzystnymi warunkami, takimi jak susze, ulewne deszcze i wiatry, co sprzyja dobrym wynikom rolnym.
Kultywator uprawowy rolniczy Demarol
Kultywator uprawowy Demarol

Oferta kultywatorów do traktora od Demarol

Jako producent sprzętów i maszyn rolniczych Demarol, w swojej ofercie posiadamy kultywatory agregaty uprawowe najwyższej jakości. W sześciu wariantach szerokościowych. Najwęższy z dostępnych – kultywator 1,8 m – to równocześnie najtańszy z modeli. Pozostałe urządzenia posiadają szerokość 2,1 m, 2,4 m, 2,8 m, 3 m oraz 3,2m.

Wybór odpowiedniej szerokości zależny jest od charakteru gospodarstwa i planowanych prac uprawnych. Te najwęższe kultywatory sprawdzają się w pracach przygotowawczych do siewu i nawożenia, do obróbki głębokiej natomiast poleca się zwykle agregaty najszersze. W razie wątpliwości czy pytań polecamy kontakt telefoniczny, jak i odwiedzenie naszego sklepu w Zielonkach. Nasi sprzedawcy zaprezentują dostępne kultywatory rolnicze, udzielą wszelkich potrzebnych informacji i pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniego sprzętu.