Łuparki do drewna

Łuparka do drewna, drzewa, klocków jest urządzeniem, które pozwala na mechaniczne dzielenie wzdłuż włókien surowców drzewnych. Hydrauliczne łuparki świetnie sprawdzają się m.in. do przygotowania drewna na opał. Szczególnie polecamy łuparki elektryczne, dzięki którym szybko i sprawnie rozłupiesz drewno na mniejsze kawałki, nie tracąc przy tym czasu i energii.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Hydrauliczne łuparki do drewna – zastosowanie

Praca z dużymi kawałkami drewna, obróbka najtwardszych gatunków, potrzeba wysokiej wydajności i odpowiedniego tempa pracy – odpowiedzią na każdą z tych potrzeb są łuparki hydrauliczne Demarol. Napęd hydrauliczny to pewność rozłupywania drewna z siłą nacisku do 20 ton, czyli efektywnej pracy niezależnie od rodzaju drewna. Maszyny tego typu doskonale radzą sobie z kłodami o maksymalnej długości 103 cm, a co za tym idzie umożliwiają dostosowanie obróbki do indywidualnych potrzeb.

Łuparki do drewna hydrauliczne sprawdzają się zarówno w pracach amatorskich: przygotowania drewna opałowego, rąbania drewna do kominka; jak i w pracach profesjonalnych – w leśnictwie, warsztatach stolarskich czy tartakach. Zapewniają przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa dla osoby obsługującej.

Elektryczna łuparka i jej zalety

Łuparka elektryczna Demarol to doskonały sprzęt zarówno do prac w gospodarstwie, jak i tych nieco bardziej zaawansowanych. Dzięki wydajnemu silnikowi trójfazowemu 5,5 kw, 380 W i napędowi hydraulicznemu zapewnia wysoką wydajność łupania drewna niezależnie od gatunku i twardości. Na kłodę wywiera nacisk do 20 ton, czyli nie mniejszy aniżeli w przypadku łuparek z napędem spalinowym czy na WOM. Jest przy tym jednak bardziej mobilna. Dzięki dołączonym do zestawu kółkom, z łatwością można ustawić ją w dogodnym miejscu, bez potrzeby używania do tego celu ciężkiego sprzętu. W trakcie pracy emituje zaś mniejszy hałas, co znacząco wpływa na komfort pracy.

Łuparka do drewna Demarol
Łuparka do drewna Demarol

 

Co ważne łuparki elektryczne cechuje prostota obsługi i konserwacji. Taki sprzęt nie wymaga skomplikowanych czynności serwisowych, jakie zaleca się w przypadku łuparek wyposażonych w silnik spalinowy.

Jaka łuparka do drewna będzie najlepsza?

Wybór odpowiedniej łuparki do drewna zależny jest od rodzaju pracy, jaką wykonywać ma sprzęt. Napęd hydrauliczny, instalowany w każdej z łuparek Demarol, daje pewność efektywnego działania. Kwestią odrębną jest natomiast silnik. W naszej ofercie znajdują się łuparki z silnikiem elektrycznym oraz napędzane wałem ciągnika. Te pierwsze doskonale sprawdzą się w pracach przydomowych, z łatwym dostępem do zasilania elektrycznego. Gdzie nie ma presji rozłupywania dużej ilości drewna w stosunkowo niedługim czasie.

Łuparki napędzane WOM to natomiast sprzęty do pracy w lesie, z daleka od zabudowań – dają pełną elastyczność wyboru miejsca rąbania. Dodatkowy napęd z ciągnika podnosi wydajność pracy maszyny, a kwestia czerpania mocy bezpośrednio z ciągnika obniża koszty eksploatacyjne. Wydajniejsza praca za mniejsze pieniądze – doskonały wybór dla przedsiębiorców.